2011 - Strona archiwalna

_____________________________________
Główna
Galeria
Kontakt
Archiwum
###

4 listopada gościliśmy Andrzeja Koryckiego i Dominikę Żukowską. Każdy, kto chciaż raz słyszał ten duet, wie  że wspaniałych wrażeń artystycznych było pod dostatkiem. Na ponad dwugodzinny koncert złożyły się bardziej i mniej znane szanty (niektóre autorstwa Andrzeja) oraz ballady Bułata Okudżawy. Po koncercie przenieśliśmy się do Pałacu Potockich, gdzie przy szklaneczce rumu i żeglaskiej muzyce w wykonaniu naszych "Hiszpańskich Dziewczyn" spędziliśmy kilka godzin kończąc już oficjanie sezon żeglarski 2011. Fotorelacja tutaj.

###

"Zefir" na lądzie, czyli definitywny koniec żeglowania w 2011 roku ...przynajmniej na słodkich wodach :)

Korzystając z ciepłego ostatnio-październikowego weekendu wydobyliśmy na ląd nasz ostatni, śródlądowy jacht będący jednocześnie jednostką flagową naszego Klubu. Niecałe trzy godziny pracy, potem godzina relaksu przy ognisku to miło i pożytecznie spędzony czas ...no i już teraz można spokojnie czekać na nadejście zimy. W relacji klubowych fotoreporterów akcja wyglądała
mniej więcej tak...

###

Relacja z rejsu na Spitsbergen, której autorem jest Jerzy Próchnicki, który jako jedyny członek naszego Klubu żeglował poza północnym kołem polarnym. Spotkanie z surowym, podbiegunowym klimatem, z mieszkającymi tam ludźmi i życie w warunkach, gdzie przez kilka miesięcy nie zachodzi słońce, to temat tej morskiej opowieści.
Zainteresowanych zapraszamy do
lektury i fotogalerii.

###


12 października 2011
gościliśmy w naszym klubie kpt Ziemowita Barańskiego. Więcej informacji
tutaj .

###


3 czerwca  - oficjalne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2011. Wspaniała letnia pogoda i niepowtarzalny klimat naszych imprez ściągnął do Firleja wielu żeglarzy i chyba jeszcze więcej sympatyków żeglarstwa. W części oficjalnej otwarcia sezonu dokonał Komandor Klubu - Ryszard Matysiewicz. Gospodarze ośroda "Marta" częstowali gości  wyśmienitą grochówką, płonęło ognisko, a przy dźwiękach szant granych przez Hiszpańskie Dziewczyny i śpiewanych przez wszystkich uczestników spotkania zabawa trwała do późnej nocy.

###

Maj 2011. Kilka kwietniowych weekendów poświęconych naszemu klubowemu Zefirkowi nadało mu świeży wygląd i dobrą sprawność. Dzisiaj kołysze się już dostojnie na falach firlejowskiego jeziorka i czeka na chętnych  do żeglugi klubowiczów .

###

Luty 2011. Czas świętowania minął, ale w pamięci mamy jeszcze wrażenia z wystawy, koncertu i balu, który skończył się nad ranem. Przez ostatnie dwa dni odbieramy wiele bardzo miłych telefonów z podziękowaniami za niepowtarzalną atmosferę na naszej imprezie ...i słyszymy pytania, czy można się już zapisywać na przyszłorocze żeglarskie święto.
Zapisów jeszcze nie prowadzimy, a o wszystkich terminach ważnych wydarzeń w Klubie obiecujemy informować na tej stronie internetowej. Wszystkim naszym gościom dziękujemy bardzo za przybycie i miłe towarzystwo.
Udało się już zebrać fotki od naszych fotoreporterów i umieścić w klubowej galerii. Zapraszamy do  obejrzenia.


###

Coś dla oka i ucha. Filmik z występu naśladujących Greka Zorbę naszych czterech żeglarzy można obejrzeć na portalu YouTube  pod linkiem na końcu tego zdania (przepraszamy za nienajlepszą jakość): Sirtaki
Zapraszamy też do obejrzenia montażu rozpoczynającego wystawę 2011, której tytuł brzmi: Grecja - głos z oddali